Sosyal Medya:

Lowara Vogel Serisi Ağır Hizmet Pompaları

1908 yılında Avusturya’da kurulan VOGEL, kademeli pompanın mucidi olarak 1910 senesinde kendi tasarımı için çok kademeli pompa patentini almıştır. Ağır hizmete yönelik yüksek kalite döküm pompa teknolojisinde Dünyanın sayılı firmalarından biri olan Vogel, 1994 senesinde ise pompa motoru üzerine yerleştirilen mikroişlemcili frekans kontrol cihazı Hydrovar®'ı üretmiş ve patentini almıştır.

1997 senesinde ITT(XYLEM) bünyesine dahil olan VOGEL tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çeşitli üst düzey fabrika ve kuruluşlarda güvenle kullanılmakta, yıllarca bakım ve onarım gerektirmeyen yüksek kalite ürünleri ile hizmet vermektedir. Endüstriyel ve sanayi pazarına odaklanmanın bir parçası olarak Vogel Pumpen markası, amiral gemisi olan Lowara markasına dahil edildi.

Vogel Pumpen markası bundan sonra Lowara Vogel Serisi olarak adlandırılarak genel Lowara pompa portföyünün bir parçası haline gelmiştir.

 

Lowara Vogel Serisi, ağır endüstriyel pompa sektöründe Vogel'in 105 yıllık zengin mirasını devam ettirecektir.

 

Lowara Vogel Serisi pompalar, Lowara ürününü önemli ölçüde güçlendirmekte, ticari ve konut dışı potansiyel uygulama alanını petrol ve gaz, madencilik, enerji üretimi ve çelik fabrikaları gibi yeni endüstriyel sektörlere genişletmektedir.